Evde üniversite hazırlığına destek

Evde üniversite hazırlığına destek

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Koronavirüs salgını nedeniyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı 25-26 Temmuz'a ertelenmişti. Milli Eğitim Bakanlığı, YKS'ye hazırlanan öğrenciler için EBA Akademik Destek Sistemi'ni kurdu. Bu sistemi kullanan öğrenci sayısı 1 ay içinde 828 bin oldu. Peki, bu sistem öğrencileri sınava nasıl hazırlıyor? İşte detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Koronavirüs salgını sınav tarihlerini de etkiledi. Bir milyona yakın öğrencinin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı 25-26 Temmuz'a ertelendi. 12. sınıf öğrencileri koronavirüs nedeniyle YKS'ye evlerinde hazırlanıyor. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı da 11 ve 12. sınıflar için EBA Akademik Destek Sistemi'ni hazırladı.

YKS'ye hazırlanan gençler, ADES yani Akademik Destek Sistemi'nden faydalanabiliyor. ADES'e son bir ay içinde kayıt olup sistemi kullanan 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin sayısı 828 bin oldu. EBA Akademik Destek Sistemi, 11. ve 12. sınıflar için yeni nesil sorular ve onlarca kaynak kitap barındırıyor. ADES'te yapay zeka desteği ve akıllı öneri sistemi var. Sistem, öğrencilerin sıfırdan çalış, eksiklerini kapat ve sorulara yüklen gibi farklı stratejiler seçmesine olanak sağlıyor. Bu stratejiler sayesinde öğrenciler tüm konulara eşit zaman harcamak yerine, hedefe ulaşmak için önem vermeleri gereken konulara yönelebiliyorlar. Akıllı öneri sistemi de bulunan sistemde 240 binden fazla soru bulunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için büyük gayret sarf ettiklerine işaret etti. Ayrıca, canlı sınıf uygulamasında ilk 15 günde işlenen ders sayısının 650 bini geçtiğini söyledi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber