Memur maaşları ne kadar oldu? e-Bordro memur maaşı sorgulama

Video: Memur maaşları ne kadar oldu? e-Bordro memur maaşı sorgulama

Memur maaşları 2020 zammı toplu sözleşme ve enflasyon farkının toplamına göre belirlendi. Buna göre 2019 yılının son 6 aylık enflasyon oranına göre memur maaş zammı belirlendi. Peki, en yüksek ve en düşük memur maaşı ne kadar oldu? İşte, zamlı rakamlara göre maaş tablosu ve maaşların kontrol edileceği e-Bordro maaş sorgulama sayfası…

Memur zam oranı 2020 yılı memur maaşlarını gösterdi. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada yüzde 4’lük bir garanti zam verilmiş ek olarak enflasyon rakamlarının yüzde 5’i aşması halinde bu rakamın üzerine çıkan tutarın yüzde 4’lük garanti zamma ekleneceği duyurulmuştu.


Enflasyon rakamının yüzde 6,49 olarak açıklanmasıyla birlikte memur zammı da kesinleşti. Yüzde 5’lik oranın aşılmasıyla birlikte memur zammı da yüzde 4 + yüzde 1,49 yani toplamda yüzde 5,49 olarak açıklandı.


Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaş ve aylıklarını 15 Ocak'ta alacak. Maaşının ne kadar zamlandığını öğrenmek isteyen memurlar ise e-Bordro sistemi üzerinden maaş zamlarını kontrol edebilecekler.


E-BORDRO SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


En düşük emekli memur aylığı 2 bin 522 liradan 2 bin 660 liraya yükselecek. En düşük memur emeklisi 3 bin 510 lira alacak.


2020 YILI GÜNCEL MEMUR MAAŞLARI


Enflasyon zammının eklenmesiyle birlikte ortaya çıkan memur maaşları ise şu şekilde:
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS