Esnafa destek paketi geliyor

Esnafa destek paketi geliyor

Cumhurbaşkanı bugün akşam kabine toplantısı sonrası konuşmasında esnaf için bir dizi önemli müjde açıklayacak. Peki esnaf ne bekliyor, nasıl bir açıklama yapacak? Serhat Dal, Ankara'dan detayları aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Serhat Dal'ın açıklamaları şöyle:

29 Nisan'da başlayan tam kapanma süreci bilindiği gibi bu sabah saat 05.00 itibariyle sona erdi ve kontrollü normalleşme takvimi işlemeye başladı. Bugün cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı var ve ardından da cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapacak. Esnafın da gözü kulağı bu açıklamada olacak. Bilindiği gibi tam kapanma sürecinde esnaf en çok olumsuz etkilenen kesimlerin başında geliyor ve yeni dönemin nasıl olacağını büyük bir merakla bekliyor.

Pek, esnafın talepleri neler? En büyük taleplerden biri, esnaf bir daha tam kapanma istemiyor. Eğer kapanma olacaksa da esnafın uğrayacağı zararın artık devlet tarafından karşılanmasını istiyorlar. İkincisi de borç ya da faizli erteleme yerine doğrudan karşılıksız destek talebi var. Mevcut borçların da bu yıl sonuna kadar faizsiz bir şekilde ertelenmesi talep ediliyor. Esnafın aldığı borcu kazanamadığı için ödeyemediğine vurgu yapılıyor. Ve yine tabii SSK prim borçları sorununun da çözülmesi isteniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte bugün normalleşme takvimi ve esnafın sorunları kabine toplantısında en önemli gündem başlıklarından biri olacak. Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yapacağı açıklamada, esnafa yönelik adımları bildirmesi bekleniyor.