TİM'de başkanlık yarışı

Video: TİM'de başkanlık yarışı
24 Haziran'da <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> sandığa gidecek, 30 Haziran'da ise ihracatçılar yeni başkanını seçecek. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde başkanlık için 3 aday yarışacak.

24 Haziran'da Türkiye sandığa gidecek, 30 Haziran'da ise ihracatçılar yeni başkanını seçecek. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde başkanlık için 3 aday yarışacak.

71 bin üyeli Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde seçim heyecanı başladı. TİM'de 2008 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten Mehmet Büyükekşi koltuğunu devredecek. Başkanlık için 3 isim öne çıkıyor. Adaylığını ilk açıklayan TİM eski başkanı ve İstanbul Maden ihracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyesi Oğuz Satıcı oldu. Ardından TİM Başkan Yardımcısı ve İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Tahsin Öztiryaki, aday olduğunu duyurdu. Son olarak İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Başkan Yardımcısı İsmail Gülle de TİM başkanlığına talibim dedi. 30 Haziran'da yapılacak seçimde 433 ihracatçı oy kullanacak, ihracatçıların yeni kaptanı belli olacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS