Sözde emlakçılar müşteriden kapora alıp kaçıyor

Video: Sözde emlakçılar müşteriden kapora alıp kaçıyor

Ev almak ya da satmak isteyenler dikkat. Emlak dolandırıcılığı son derece gündemde. İnternet sitesindeki ilanlar yanıltıcı olabiliyor. Satışa çıkardığınız evi, başka bir emlakçı da sizden habersiz satmaya çalışabiliyor. CNN TÜRK Muhabiri Dilay Dilaver, detayları Gayrimenkul Yatırım Uzmanı Mehmet Canıtatlı'yla konuştu.

Emlak sektöründe türlü türlü oyunlar ile vatandaşlar kandırılıyor. Yeni bir furya daha ortaya çıktı. Evinizin hiç tanımadığınız bir emlak şirketi tarafından internette satışa çıkarıldığını görmeniz mümkün.

CNN TÜRK'e konuşan Gayrimenkul Yatırım Uzmanı Mehmet Canıtatlı, "Ben evimi satışa çıkardım. Hatta önce kendim düşündüm, ardından da kurumsal kimliği olan bir emlak şirketine de yetki verdim. Onun üzerinden ilana çıkıldı. Fakat baktım ki aynı fotoğraflarla hiç bilmediğim yüz yüze de görüşmediğim, telefon görüşmesi de yapmadığım başka bir emlakçı benim adıma ilanı çıkmış" dedi.

Kimisi de müşterisi için sözde satışa sunduğu evin fiyatı konusunda ev sahibiyle pazarlıkta masaya oturuyor. Sonunda ise yine vatandaş mağdur oluyor. Gayrimenkul Yatırım Uzmanı Canıtatlı, "Vekalet sürecini yönetiyorlar, gayriresmi olarak söylüyorum bunu. Ardından da 'Mülk sahibinden pazarlık yaptık ama önce bir kaporanın yatırılmasında yarar var. Çünkü bu daireye çok talep geldi' şeklinde bir yalan beyanla vatandaş kandırılıyor" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS