{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (02-12-2022)

Video: Hava Durumu (02-12-2022)

Türkiye’de kuzey ve orta bölgelerde sağanak yağışlar etkili oluyor. Bu yağışlar Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyrediyor. Denizlerde beklenen kuvvetli bir rüzgar yok. Genellikle orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde sağanak yağışlar görülüyor. Marmara’nın batısında bu yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Bölgede en yüksek 14-15 derecelerde ölçülen sıcaklık Edirne dolaylarında 10 derecenin altında kalıyor.

Ege Bölgesinde bulutlu ve yağışlı bir hava var. Kıyı kesimlerde yağış kuvvetli şekilde görülecek. Yaşanabilecek ani sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Akdeniz Bölgesinde de bulutlu bir hava var. Batı kentlerde sağanak yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 20-21 derecelerde ölçülüyor. Yağışlar hafta sonuna kalmıyor, az bulutlu bir hava görülüyor.

İç Anadolu Bölgesinin geneli yağışlı havanın etkisi altında. Sıcaklık bölgede 12-13 derecelerde seyrediyor. Sıcaklık hafta sonu 1-2 derece azalıyor. Yağış da yerini sisli puslu bir havaya bırakıyor.

Karadeniz Bölgesinin de geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede 12 ile 17 derece arasında ölçülüyor. Yağışların etkisini önümüzdeki günlerde de sürdürmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin güney kesimlerinde hava bulutlu, bölgenin kalanında yağışlar da etkili oluyor. Bu yağışlar kuzey kesimlerde karla karışık yağmur ve kara dönüyor. Kar yağışı hafta sonu da yer yer görülmeye devam ediyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çok bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklık Gaziantep’te 16, Diyarbakır’da 15, Şanlıurfa’da 17 derece ölçülüyor. Hafta sonu ise bölgede az bulutlu bir hava bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS