{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (03-12-2022)

Video: Hava Durumu (03-12-2022)

Hafta sonunun ilk gününde Türkiye'de yağışlar Marmara'nın doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunda ise kar şeklinde etkili oluyor. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da az bulutlu bir hava görülürken diğer yerlerde gökyüzü parçalı ve çok bulutlu. Denizlerde rüzgar Marmara'nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege'de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık bölgede 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Pazar günü yağışlar etkisini ve etki alanını azaltarak devam ediyor.

Ege Bölgesinde yağışlar yerini parçalı ve az bulutlu bir havaya bıraktı. Sıcaklık İzmir'de 18, Muğla'da 15, Afyonkarahisar'da 13 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesi hafta sonunu az bulutlu bir gökyüzüyle geçiriyor. Sıcaklık ise en yüksek 21-22 derecelerde ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde bulutlu ve sisli puslu bir hava hakim. Sıcaklık 10-12 derecelerde ölçülüyor. Pazar günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kentlerinde hava bulutlu, kalan kesimlerde ise yağışlar etkili oluyor. Sıcaklık bölgede 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Pazar günü yağışlar etkisini azaltarak devam ediyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin batı kentlerinde parçalı bulutlar görülüyor. Bölgenin kalanında ise bulutlar yoğunlaşıyor ve kar yağışları etkili oluyor. Sıcaklıklar ise Kars'ta 6, Malatya'da 12, Hakkari'de 4 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulutlar dağıldı, gökyüzü az bulutlu. Sıcaklık Gaziantep'te 16, Diyarbakır'da 15, Şanlıurfa'da 18 derece ölçülüyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS