Hava Durumu (07-06-2022)

Video: Hava Durumu (07-06-2022)

Türkiye’nin büyük çoğunluğunda gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Kıyı Ege ile Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da parçalı ve az bulutlu bir hava görülüyor. Hava sıcaklıkları ise doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyrediyor.

Denizlerde rüzgar Marmara ile Orta ve Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağış görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 26-27 derecelerde ölçülüyor. Yağışın Çarşamba günü de devam etmesi bekleniyor.

Ege Bölgesinde İzmir dolaylarında parçalı bulutlu bir hava var. Bölgenin kalanında ise sağanak yağışlar etkili oluyor. Sıcaklık kıyı kesimlerde en yüksek 31-32 derecelerde ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık Antalya’da 27, Mersin’de 29, Adana’da 33 derece ölçülüyor. Çarşamba günü de gökyüzünün de sıcaklıkların da benzer olması bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinin de geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskını, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı.

Karadeniz Bölgesinin de genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Batı kesimlerde bu yağışlar kuvvetli şekilde bekleniyor. Yağışların Çarşamba ve Perşembe de sürmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde bölgenin güneyinde parçalı ve az bulutlu, kalanında ise gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava görülüyor. Sıcaklık ise batı kentlerinde 30-31 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü var. Gaziantep dolaylarında sağanak yağış etkili olabiliyor. Sıcaklık ise bölgede 30 ile 35 derece aralığında ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS