{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (07-12-2022)

Video: Hava Durumu (07-12-2022)

Türkiye’de yağışlar Orta ve Batı Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde sağanak yağmur, kuzey kesimlerinde ise kar yağışı şeklinde etkili oluyor. Yurdun kuzey ve orta bölgelerinde ise sisli bir hava görülüyor. Hava sıcaklıkları ise batı kesimlerden başlayarak artmaya hazırlanıyor. Denizlerde beklenen kuvvetli bir rüzgar yok. Genellikle güney yönlerden orta kuvvet ve altında rüzgarlar esiyor.

Marmara Bölgesinin genelinde sisli bir hava var. Sıcaklık bölgede en yüksek 14-15 derecelerde ölçülüyor. Perşembe gününden itibaren bölgeye yağış geliyor.

Ege Bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu, yer yer sis de etkili oluyor. Sıcaklık İzmir’de 16, Denizli’de 14, Afyonkarahisar’da 11 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde çok bulutlu ve yağışlı bir hava görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 19-20 derece ölçülüyor. Perşembe günü yağış bölgenin geneline yayılıyor.

İç Anadolu Bölgesinde bulutlu ve sisli puslu bir gökyüzü hakim. Sıcaklık bölgede 11-12 derecelerde ölçülüyor. Gece ise sıcaklıklar 0 derecenin altında kalıyor.

Karadeniz Bölgesinde de sis etkili oluyor. Sıcaklık Bolu’da 9, Samsun’da 15, Trabzon’da 14 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu’nun güney kesimlerinde hava parçalı bulutlu. Bölgenin kuzey kesimlerinde yağış kar şeklinde görülürken batı kentlerde yağmur etkili olacak. Sıcaklıklar ise Kars’ta 2, Malatya’da 10, Hakkari’de 3 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık bölgede 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Perşembe günü dar bir alanda yağış görülecek ancak bölgenin kalanında az bulutlu bir hava olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS