Hava Durumu (08-05-2022)

Video: Hava Durumu (08-05-2022)

Haftanın son gününde Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışlar Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’da gök gürültülü sağanak şeklinde görülüyor. Marmara, Ege ve Akdeniz’de ise parçalı bulutlu bir hava hakim.

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık İstanbul’da 19, Edirne’de 23 derece ölçülüyor. Pazartesi ve Salı günü de parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü bekleniyor.

Ege Bölgesinde de parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık İzmir’de 27, Muğla’da 23, Afyonkarahisar’da 19 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde de gökyüzüne parçalı bulutlar hakim. Sıcaklık Antalya’da 24, Mersin’de 26, Adana’da 28 derece. Pazartesi ve Salı günü de benzer bir gökyüzü görülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde parçalı ve çok bulutlu bir hava var. Sivas dolaylarında yerel yağmurlar da görülüyor. Sıcaklık bölgenin batısında 15-20, doğusunda 10-15 derece aralığında ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinde de çok bulutlu bir hava görülüyor. Bölgenin orta ve doğu kesimlerinde sağanak yağış da bekleniyor. Sıcaklık Bolu’da 17, Samsun’da 14, Trabzon’da 13 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde de bulutlu ve yağışlı bir hava var. Bölgenin güney kesimlerinde bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Yağışlı ve bulutlu havanın pazartesi ve Salı da devam etmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de gökyüzü çok bulutlu. Yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar da bekleniyor. Sıcaklık Gaziantep’te 19, Diyarbakır’da 17, Şanlıurfa’da ise 23 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS