Hava Durumu (12-05-2022)

Video: Hava Durumu (12-05-2022)

Haftanın dördüncü gününde Türkiye'de yağış dar bir alanda görülüyor. Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak etkili oluyor. Türkiye'nin büyük bölümünde ise parçalı ve az bulutlu bir hava hakim. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Orta Ege'de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgar esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde yağış beklenmiyor, hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık ise bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor.

Ege Bölgesinde az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık İzmir'de 27, Denizli'de 28, Afyonkarahisar'da 21 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık Antalya'da 26, Mersin'de 25, Adana'da 27 derece ölçülüyor. Cuma ve cumartesi günü havanın da sıcaklıkların da benzer olması bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde de parçalı bulutlu bir hava hakim. Kayseri dolaylarında gök gürültülü sağanak yağış da etkili oluyor. Cuma ve cumartesi günü yağış beklenmiyor, parçalı ve az bulutlu bir hava görülüyor.

Karadeniz Bölgesinde gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık Bolu'da 20, Samsun'da 17, Trabzon'da 15 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava çok bulutlu. Bölgenin doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar da etkili oluyor. Cuma günü yağış yalnızca bölgenin güney kesimlerinde bekleniyor, bölgenin kalanında parçalı bulutlu bir hava görülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlu bir gökyüzü var. Diyarbakır dolaylarında gök gürültülü sağanak yağış da görülüyor. Sıcaklık Gaziantep'te 24, Diyarbakır'da 23, Şanlıurfa'da 27 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS