Hava Durumu (20-01-2022)

Video: Hava Durumu (20-01-2022)

Haftanın dördüncü günü Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu kar yağışları sürüyor. Akdeniz'de güneş görülürken diğer bölgelerimizde hava çok bulutlu ve yer yer yağışlı. Hava sıcaklıkları batı kesimlerden başlayarak artacak ancak hafta sonunda tekrar azalacak.

Denizlerde rüzgar Marmara'nın Karadeniz kıyıları, Orta ve Batı Karadeniz, Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli esiyor. Marmara'da zaman zaman fırtına seviyesinde esecek rüzgar diğer kıyılarda orta kuvvet ve altında esiyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu. Yer yer sis görülmesi bekleniyor. Sıcaklık İstanbul'da 9, Bursa ve Kocaeli'de 7 derece ölçülüyor.

Ege Bölgesinde İzmir çevreleri sağanak yağışlı. Bölgenin kalanında hava parçalı bulutlu. Bölge genelinde gece sıcaklıklar 0 derecenin altında ölçülüyor, Afyonkarahisar dolaylarında eksi 8 dereceye kadar düşüyor.

Akdeniz Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık 10-11 derecelerde ölçülüyor. Cuma günü bulutlar yoğunlaşıyor, yer yer yağış bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde sis etkili. Sıcaklık bölgenin batı kesimlerinde 0 ile 5 derece aralığında ölçülüyor. Doğu kesimlerde ise eksi 4, eksi 5 derecenin üzerine çıkamıyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde hava çok bulutlu. Bölgenin kalanında ise kar yağışı etkili. Sıcaklık Bolu'da eksi 3, Samsun'da 6, Trabzon'da 5 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde de Malatya dolaylarında bulutlar yoğunlaşıyor. Bölgenin kalanında kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Gece sıcaklıklar bölge genelinde eksi 10 derecenin üzerine çıkamıyor, Kars dolaylarında ise eksi 20 dereceye kadar düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de Diyarbakır ve Mardin çevrelerinde kar yağışı devam ediyor. Cuma günü ise bölge genelinde parçalı ve çok bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS