Hava Durumu (25-06-2022)

Video: Hava Durumu (25-06-2022)

Türkiye’de yağışlar etki alanını daraltıyor, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da görülüyor. Yurdun kalanında ise parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklık iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde mevsim normallerinde ölçülüyor.

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Orta Ege ile Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık bölgede 29-30 derecelerde ölçülüyor. Edirne’de 34 dereceye çıkıyor.

Ege Bölgesinde gökyüzü az bulutlu. Sıcaklık İzmir ve Denizli’de 32, Afyonkarahisar’da 25 derece ölçülüyor. Pazar günü iç kesimlere yağış geliyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim. Ancak yer yer doğu kesimlerde sağanak yağışlar de etkili oluyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde de hafta sonu parçalı bulutlu geçiyor. Sıcaklık bölgede 24-25 derecelerde ölçülüyor. Yeni haftada ise sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinde sağanak yağışlar sürüyor. Bölgenin doğu kesimlerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Asi sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı. Sıcaklıklar bölgede 20 ile 25 derece aralığında ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı. Yağışların Pazar ve pazartesi günü kuzey kentlere çekilmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıklar düştü, gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Pazar günü sıcaklıklar 3-4 derece yükselmeye başlıyor, yağış yerini parçalı bulutlara bırakıyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS