{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (29-11-2022)

Video: Hava Durumu (29-11-2022)

Türkiye’nin büyük çoğunluğunda hava bulutlu ve yağışlı. Yağışlar Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da sağanak yağış olarak bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyrediyor, hafta ortasından itibaren kuzey ve doğu kesimlerde normallerin üzerine çıkmaya hazırlanıyor. Denizlerde rüzgar genellikle orta kuvvet ve altında esiyor. Yalnızca Orta Akdeniz’de orta kuvveti aşarak kuvvetli esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 15-16 derecelerde ölçülüyor. Edirne dolaylarında ise günün en yüksek sıcaklığı 9 derecenin üzerine çıkamıyor. Yağışların önümüzdeki günlerde de etkili olması bekleniyor.

Ege Bölgesinde de hava yağışlı. Sıcaklık İzmir’de 18, Denizli’de 17, Muğla ve Afyonkarahisar’da 13 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde de bulutlu ve yağışlı bir hava var. Bu yağışların batı kentlerde kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

İç Anadolu Bölgesinde hava yağmurlu ve yer yer sis etkili oluyor. Sıcaklık bölgede 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Çarşamba günü yağış mola veriyor ancak sisli hava görülmeye devam ediyor.

Karadeniz Bölgesinde parçalı ve çok bulutlu bir gökyüzü hakim. Sıcaklık Bolu’da 11, Samsun’da 16, Trabzon’da 17 derece ölçülüyor. Çarşamba ve Perşembe 1-2 derece yükseliyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde bulutlu ve yağışlı bir hava var. Sıcaklık kuzey kesimlerde 7-8 derece ölçülüyor. Diğer kentlerde ise 10 dereceye çıkıyor. Çarşamba günü kuzey kentlerde sıcaklığın 3 dereceye düşmesiyle kar yağışı bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sağanak yağışlar görülüyor. Bu yağışlar Mardin dolaylarında kuvvetli şekilde görülecek. Sıcaklık ise bölgede 13 ile 16 derece arasında ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS