hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hava sıcaklıkları artmaya devam edecek mi?

  KAYNAKCNN TÜRK

  Son günlerde yurt genelinde havalar iyice ısındı. Sıcaklıklar artmaya devam edecek mi? Yağış bekleniyor mu? Ayrıntıları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yurt genelinde hava ısındı yağışlar azaldı. Peki yaz erken mi gelecek?

  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen bu soruya, “Bugün batı ve kuzey bölgelerde bu aşırı sıcaklıklar düşmeye başladı ama genelde ortalamanın üzerinde. Ne kadar düşecek peki? Bazı bölgelerde 6-7 dereceye kadar düşüşler meydana gelecek” şeklinde yanıt verdi.

  Hava sıcaklıkları artmaya devam edecek mi

  Önümüzdeki günlerde ise yurdun büyük kısmında yağış öngörülmüyor. “Türkiye genelinde yağış yok, yağış önümüzdeki 2-3 gün de yok. Cumartesi, pazar günü İç Anadolu’nun doğusunda ve Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde biraz yağmur var. Bunun dışında yağmursuzluk devam ediyor.”

  Bazı bölgelerde toz taşınımı da bekleniyor. “Marmara ve Ege’de hafif de olsa bir toz taşınımı var. Bugünden itibaren rüzgar biraz kuzeye döneceği için bu toz taşınımı hafifleyecek. Çok tehlikeli boyutlarda değil ama yine de arabalar üzerinde görülebilir.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hava sıcaklıkları artmaya devam edecek mi

  Şen su sıkıntısına karşı uyarıyor. “İçme suyu açısından da baktığımız zaman sulama suları ve içme suyu barajlarındaki buharlaşma kayıpları başladı. Bu nedenden dolayı sularımızı yine idareli kullanalım deriz.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow