hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul için sağanak uyarısı

  KAYNAKCnnturk.com

  Türkiye, haftaya sağanakla başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıyı yaptı. Birçok ilde sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olunması gerekildiği belirtildi. İstanbul'da ise hafta boyu sağanak yağışların devam edeceği açıklandı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen değerlendirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Birçok il için uyarı geldi.

  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen beklenen hava durumuyla ilgili, “Kütahya, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur, Şırnak ve Hakkari civarında diğer bölgelerde yağmur şeklinde devam edecek yağış. Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Malatya'nın güneyi, Elazığ civarlarında öğleden sonra kuvvetli su baskınları yapabilir. İstanbul bugün öğleden sonra yağmurlu” şeklinde konuştu.

  İstanbul için sağanak uyarısı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şen ayrıca Antalya'daki şiddetli yağışın ise bir süredir etkili olan nemli havadan kaynaklandığını belirtti. “Güney yönlerden gelen aşırı nemli bir hava Antalya’da bu yağışı meydana getirdi. Bu tür yağışları Türkiye’de bu bahar ayında ve yaz aylarında sık sık göreceğiz. Bunun sebebi de bu yıl el nino yılı olması.”

  İstanbul için sağanak uyarısı

  Yağışlar önümüzdeki haftadan itibaren yerini yeniden sıcak havaya bırakacak. “Hafta sonundan itibaren yağışlar tekrar azalıyor. Önümüzdeki hafta başından itibaren sıcaklıklarda yine bir yükseliş var.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow