{$ day.Temps.HighTemp $} °

İstanbul’a kar ne zaman geliyor?

Video: İstanbul’a kar ne zaman geliyor?

Şubat kapıya dayandı ancak İstanbul’da bu yıl yazdan kalma günler yaşanıyor. Yağış yok denecek kadar az. Peki bu durum böyle mi devam edecek? İstanbul’a kar yağışı ne zaman gelecek? CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, İstanbul’da kar yağışı için tarih verdi. Peki o tarih ne? Yanıtı CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Engin Özbek’in haberinde.

İstanbul’da ocak ayı yaz aylarını aratmıyor. Sahiller doluyor, hatta mangal keyfi yapılıyor. İstanbullu hala yazdan kalma günleri yaşıyor.

Şubat artık kapıda. Kışa ise hasret kaldık. Peki sıcaklıklar ne zaman düşecek? Hali hazırda kuraklığı konuşurken karı ve yağmuru ile o beklenen kış ne zaman gelecek? CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, “Sıcaklık bugünden itibaren hafta ortalarına kadar mevsim ortalamalarına dönecek” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Önümüzdeki hafta ortalamaların da altına düşme ihtimali var sıcaklıkların. Perşembe gününden itibaren batıdan yağmur geliyor ama bu yağmur kuvvetli bir yağmur. Nerelerde olacak bu yağmur? Çanakkale, Edremit, İzmir ve Antalya’ya kadar olan yerlerde su baskınları olabilir buna dikkat edeceğiz.”

İç Anadolu Bölgesi’nde ise kar yağışı görülebilir. Şen, “Bu hafta sonu iç bölgelerde karla karşılık yağmur ve kar yapma ihtimali var” dedi.

Şen ayrıca yılın ilk karı için tarih verdi: “Beklenen kar, şubat ayının ilk haftasında yağabilir. Ayın 31’i ve 1 Şubat gibi biraz daha kuvvetli bir sistem geliyor. Sıcaklıklar biraz daha düşecek ve Anadolu’nun pek çok yerinde kar yağışı görülecek. İstanbul’da da kar yağışı var. 31 Ocak ve 1 Şubat’ta Türkiye’nin genelinde bir kar yağışı görünüyor.”

Content Video - İstanbul barajlarında son durum! Prof. Dr. Şen: Kritik seviyenin altına indi
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS