hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Marmara ve Ege'de kuvvetli lodos bekleniyor

  Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar etkili olacak. CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz, CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'le birlikte son durumu aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Megakent İstanbul’da bugün kuvvetli bir lodos etkili oluyor. Peki lodos devam edecek mi? CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen Marmara ve Ege’de kuvvetli lodosun hafta sonuna kadar sürmesini beklediklerini ve Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarında yağmur beklediklerini belirtti.

  Orhan Şen yaptığı açıklamada, “Bugün rüzgâr Marmara ve Ege kıyılarında güney ve güneybatıdan kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde esecek. Öğleden itibaren İstanbul dahil Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarında yağmur var. Diğer bölgeler açık. Sıcaklıklar bugün ve yarın artmaya devam ediyor. Doğuda çığ riski var” ifadelerini kullandı.

  Marmara ve Egede kuvvetli lodos bekleniyor

  Şen ayrıca, “Hafta sonu cumartesiden itibaren rüzgar kuzeye dönecek ve sıcaklık 7-8 derece düşecek. Trakya, Marmara’nın güney ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi kar alacak. İstanbul’da kar yok ama kuvvetli yağmur olacak, su baskınları yapabilir. Bugün 15, yarın 17, hafta sonu 8 derece hava sıcaklığı bekleniyor” şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow