hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meteoroloji'den sağanak ve fırtına uyarısı

  AFAD dün için uyarı mesajı göndermişti, öğleden sonra da beklenen oldu. Fırtına çıktı ve yağmur etkili oldu. Boğaz'da da birçok vapur seferi iptal edildi. Bugün için de benzer bir durum var mı, rüzgarın şiddeti giderek artacak mı, lodos nerelerde, ne kadar etkili? Detaylar CNN TÜRK Muhabiri Buse Deviren aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Buse Deviren'in açıklamaları: 

  VAPUR SEFERLERİNE LODOS VE SİS ENGELİ

  Dün AFAD'tan uyarı gelmişti. Bugün ise hava durumu çok da farklı değil. Sabah saatlerinde sis hakimdi. Yine lodos sebebiyle bazı vapur seferleri güne başladığımız esnada İstanbul'da iptal oldu. Peki hangileriydi onlar? Bostancı-Moda-Kadıköy-Kabataş, Avcılar-Bostancı, Avcılar-Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy, Maltepe-Adalar, Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu (Ring hattı) ve Üsküdar-Aşiyan.

  METEOROLOJİ'DEN SAĞANAK UYARISI

  Bugün İstanbul'da hava sıcaklığı 10 derece. Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıda bulunmuştu. Yağışın etkili olacağını söylemişti. Dediği gibi de oldu. Anadolu Yakası'nda yağış başladı. Yağış Üsküdar sahilinde etkili oldu. Anadolu Yakası'nda yağış devam ediyor. Yayını Zeytinburnu sahilden gerçekleştiriyoruz. Henüz burada bir yağış yok ama havanın kapalı olduğunu söyleyelim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yurt genelinde ise hava sıcaklığı 8-10 derece aralığında mevsim normallerinde seyredecek. Antalya'da yağışın etkili olacağını söyleyelim. Meteoroloji Genel Müdürlüğü su baskınlarına karşı uyarıda bulundu.. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'de de yine yağışın etkili olacağını söyleyelim. 

  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde de çığ etkili olabilir. Vatandaşların da bu anlamda dikkatli olmasında fayda var.

  DEPREM BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK?

  Hatay'da 21 derece olacak. Hava parçalı ve çok bulutlu. Ancak bu gece saatlerinde sağanak yağış Hatay'da etkili olacak. Malatya'da hava sıcaklığı 18 derece. Yine orada da hafif yağmurun olacağını söyleyelim. Parçalı ve çok bulutlu. Adıyaman'da hava 20 derece. Orada yağış yok. Parçalı ve yer yer çok bulutlu. Diyarbakır da aynı şekilde 21 derece. Gaziantep yine 21 derece olacak. Yalnızca Hatay ve Kahramanmaraş için sağanak yağışın bu gece itibariyle etkili olacağını söyleyelim.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow