21 Ocak Pazar Tam Ay tutulması neler getiriyor?

Video: 21 Ocak Pazar Tam Ay tutulması neler getiriyor?

İcatlar, buluşlar ve keşifler geliyor... Astrolog Binnur Zaimler yorumladı.

21 Ocak 2019 Pazar sabah ilk saatlerde Tam Ay tutulması büyük bir hızla hayatımıza giriyor. Türkiye saati ile 05.36’da başlayan Aslan burcunda Ay Tutulması 08.12’de Ay’ın tam kapanması gerçekleşiyor. 5 saat sürecek bu güçlü tutulma 10.48’e dek devam edecek. Altı ayda bir gerçekleşen Ay tutulmalarında, aslında her ay gerçekleşen Dolunay etkisini çok daha kuvvetli hissederiz. Bunun nedeni, ay tutulmalarında Ay, Dünya ve Güneş’in aynı çizgi üzerinde olmalarıdır. Bu Pazar beş saat boyunca gerçekleşecek, 08.12’de ise tutulacak olan Ay, yerden baktığımızda Dünya’nın gölgesi ile tam olarak kapanacak. Tutulma, Türkiye’de sabaha karşı başlayacak. 

Ay tutulmalarına yaklaşırken olaylar hızlanır. Hatta bazen kontrolden çıkabilir. Söylenilen sözler, verilen kararların etkileri uzun döneme yayılır. Tercihlerimizi netleştirmek, hangi tarafı tuttuğumuzu açıkça belirtmek durumundayız. Tüm veriler elimizde, beklediğimiz haberleri aldık. Herşey bu kadar aşikar iken bazı şeyleri görmezden gelmek artık mümkün değildir. Ay o kadar aydınlatıcıdır ki, iyi ve kötü, siyah ve beyaz kadar birbirinden ayrışır. Sıra bizim kararımıza gelmiştir. İki arkadaş grubu, iki okul, iki iş teklifi, iki sevgili arasında kalabiliriz. Vereceğimiz karar ne olursa olsun rahatlayacağız.

0 derece Aslan burcunda gerçekleşecek Tam Ay tutulması, güç savaşlarını hatırlatır. Otoritenin yanında mı yer alacağız, yoksa halktan biri gibi mi davranacağız? Yöneticilerle çalışanların, güçlü görünenlerle zayıfların savaşı başlıyor olabilir. 2017 sonundaki tutulmalarla başlayan ve bu tutulmaya dek süregelen eğilimler aristokrasinin, kurulu düzen otoritelerinin, lüksün, konforun, zenginlerin daha özenilesi hale dönüşmelerine yol açabilir.

21 Ocak tutulması başka bir etki daha getiriyor

2019 yılındaki tüm tutulmalarda, konuyu belirleyen Kuzey Ay Düğümü dediğimiz noktasal bir konum Yengeç burcunda yer alacak. Bu durum, Dünya’da 2019 yılında daha yeni, daha özgün bir ‘aile’ ruhunun ortaya çıkmasını sağlayacak. Günümüz hayat tarzına, giderek birbirinden farklılaşan nesillere uygun yeni bir ‘aile’ tanımı hepimizi rahatlatabilir. Farklı yöntemlerle yine birarada olabilme, aile sıcaklığını dijital ortamların içinde hissedebilmek mümkün olacak. Ailemizin, aile sevgisinin ve birlikteliğinin bu yıl değerini daha iyi bileceğiz. Tutulmalarla tetiklenen olaylar, çocukların korunması, yaşam alanlarının, ‘ev’ lerin yenilenmesini, ‘konut’ tiplerinin gelişmesini de sağlayacak. Aynı zamanda bebeklerle ilgili ürünler, kreş programları, hamilelere yönelik çalışmalar ve ürünlerin de ilgi göreceğini söylemek mümkün. Ev, aile, bebek bağlantılı yenilikçi ürünlerin piyasaya lansmanı için doğru bir yıldayız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS