Müzenin Radyosu: Usta isimlerin yaşamlarına yolculuk

Video: Müzenin Radyosu: Usta isimlerin yaşamlarına yolculuk
Türk edebiyatının önemli isimlerinin hayatları hep merak konusu olmuştur. Şimdi o hayatlar bir raryo programında ses buluyor. <a class="in-news-link" href="/muzenin-radyosu" target="_blank" title="Müzenin Radyosu haberleri">Müzenin Radyosu</a> programı internet üzerinden yayına başladı. İlk kayıtta <a class="in-news-link" href="/ahmet-hamdi-tanpinar" target="_blank" title="Ahmet Hamdi Tanpınar haberleri">Ahmet Hamdi Tanpınar</a>'ın hayatı konuşuldu.

Türk edebiyatının önemli isimlerinin hayatları hep merak konusu olmuştur. Şimdi o hayatlar bir raryo programında ses buluyor.
Müzenin Radyosu programı internet üzerinden yayına başladı. İlk kayıtta Ahmet Hamdi Tanpınar'ın hayatı konuşuldu.

Edebiyat sevdalıları ve radyo dinleyicileri buluştu, Müzenin Radyosu programı hayata geçti. Etkinliğin amacı, edebiyatçıların hayatlarını, yani korkularını, takıntılarını, merakları ve hatta aşklarını anlatmak.

7'den 70'e herkes tarafından, Türk edebiyatının ustalarının hayatları her zaman merak edildi. Onların hayatlarına ışık tutan programın ilki, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi'nde gerçekleşti. İlk edebiyatçı da yine Ahmet Hamdi Tanpınar oldu. Program şimdilik sadece internet üzerinden yayınlanıyor. Radyocu Gönül Ak, edebiyatın ustalarının hayatlarını radyoda anlatıyor.

Müzenin Radyosu programında sırasıyla Sait Faik Abasıyanık, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Halid Ziya Uşaklıgil, Tevfik Fikret ve Orhan Veli Kanık'ın hayatları konuşulacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS