Buğday filminin ilk fragmanı yayınlandı

izlenme 1,486
  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Video: Buğday filminin ilk fragmanı yayınlandı
"Bal", "Süt" ve "Yumurta" üçlemesinin yönetmeni Semih Kaplanoğlu, son filmi "Buğday"ın fragmanını yayınladı. Filmin dünya prömiyeri ise oyuncuların da katılımıyla 12 Ağustos'ta "23. Saraybosna <a class="in-news-link" href="/film" target="_blank" title="Film haberleri">Film</a> Festivali"nde yapılacak.

"Bal", "Süt" ve "Yumurta" üçlemesinin yönetmeni Semih Kaplanoğlu, son filmi "Buğday"ın fragmanını yayınladı. Filmin dünya prömiyeri ise oyuncuların da katılımıyla 12 Ağustos'ta "23. Saraybosna Film Festivali"nde yapılacak.

Semih Kaplanoğlu'nun yazıp yönettiği "Buğday" (Grain) filminin yapımı 5 yıl sürüp, başrollerinde Jean-Marc Barr, Ermin Bravo, Grigory Dobrygin ve Cristina Flutur'a yer veriyor. Çekimleri ABD, Almanya ve Türkiye’de gerçekleştirilen filmin görüntü yönetmenliğini ise Giles Nuttgens üstleniyor. Türkiye, Almanya, Fransa, İsveç, Katar ortak yapımı film, Türkiye'den Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği, TRT ve Galata Film ortaklığıyla çekildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS