Kısa filmler Marmaris'teydi

Video: Kısa filmler Marmaris'teydi
Marmaris Uluslararası Kısa <a class="in-news-link" href="/film" target="_blank" title="Film haberleri">Film</a> Festivali'ne 3. kez ev sahipliği yaptı. Genç sinemacılar en iyi film ödülünü almak için yarıştı. Bu yılki onur ödülünün sahibi ise Perran Kutman'dı.

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali'ne 3. kez ev sahipliği yaptı. Genç sinemacılar en iyi film ödülünü almak için yarıştı. Bu yılki onur ödülünün sahibi ise Perran Kutman'dı.

Gala gecesiyle başlayan festivale Marmaris 3'üncü kez ev sahipliği yaptı. Bu yıl yaşam boyu onur ödülünün sahibi Perran Kutman'dı. Kutman ödülünü alırken duygusal bir konuşma yaptı. Festival direktörlüğünü Şeref Öztürk, jüri başkanlığını Nebil Özgentürk'ün yaptığı festivalde 40 film ödül için yarıştı.

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali'nde kısa film gösterimlerinin yanı sıra atölye çalışmaları ve genç yönetmenlerin seyirciyle söyleşileri de yer aldı.

Liselerarası en iyi yönetmen ödülünü Küfe filmi ile Ayça Aliustaoğlu, en iyi animasyon ödülünü Kutu filmiyle Merve Çirişoğlu Çotur, en iyi kurmaca dalında Siyah Çember filmiyle Hasan Can Dağlı, en iyi belgesel dalında Üçyüzbir ile Alican Mansuroğlu ve jüri özel ödülünü ise Beyoğlu Sineması Filmi ile Ömer Ferhat Özmen kazandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS