Vizyondakiler - 9 Mart 2018

Video: Vizyondakiler - 9 Mart 2018
Bu hafta 5'i yerli, 11 <a class="in-news-link" href="/film" target="_blank" title="film haberleri">film</a> vizyona girdi...

Bu hafta 5'i yerli, 11 film vizyona girdi...

"Direniş Karatay - Son Selçuklu kahramanı"

Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı'nın üstlendiği "Direniş Karatay - Son Selçuklu kahramanı" adlı film, izleyiciyle buluşuyor. Konya'da geçen film, Moğollara karşı Emir Celaleddin Karatay etrafında toplanan direnişi konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Mehmet Aslantuğ ve Fikret Kuşkan yer alıyor.

"Yalnız hayaller kaldı"

Mahmut Cevher, Perihan Savaş ve Ecem Baltacı'nın başrollerini paylaştığı "Yalnız hayaller kaldı", emekli bir matematik öğretmeninin, çocuklarına bakabilmek için verdiği hayat mücadelesini anlatıyor.

"Mahalle"

Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman'ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu ve başrolünde oynadığı film, aynı mahallede yaşayan üç arkadaşın, civara yeni taşınan gizemli bir yabancı ile değişen hayatları etrafında dönüyor.

"Vicdan ağacı"

Olgun Özdemir'in yazıp yönettiği "Vicdan ağacı", Kuşadası'nda yaşayan bir adam ve bakıma muhtaç ağabeyinin hikayesini anlatıyor. Oyuncu kadrosunda Turgay Tanülkü, Belgin Oturgan ve Gizem Kınay gibi isimler var.

"Locman"

Şükrü Alaçam'ın yazıp yönettiği ve Alican Yücesoy, Yeliz Kuvancı, Nisa Sofia Aksongur ile İlker Kaboğlu'nun rol aldığı film, babalarının tayiniyle yeni bir yerde, bambaşka bir hayata başlayan ailenin uyum aşamasında yaşadığı zorlukları anlatıyor.

"Gringo"

Nash Edgerton'ın yönettiği, başrolünde David Oyelowo'nun yer aldığı "Gringo", Amerikan rüyasının ortasında yaşayan iş adamı Harold Soyinka'nın sınırdan Meksika'ya geçerek, birden içine daldığı tehlikeli macerayı, kara mizahla ele alıyor .

"Mekanlar ve yüzler"

Cannes Film Festivali'nde prömiyeri gerçekleştirilen belgesel film, "Mekanlar ve yüzler", duayen Sinemacı Agnes Varda ile Fotoğraf Sanatçısı JR'ın, Fransa kırsalında çıktıkları geziyi odağına alıyor.

"Ziyaretçiler: Gece avı"

Johannes Roberts'ın yönetmenliğini üstlendiği haftanın korku filmi "Ziyaretçiler: Gece avı", 2008 yapımı The Strangers'ın devam filmi. Film, maskeli üç kişi tarafından izlenen bir ailenin hikayesini anlatıyor.

"Phantom thread"

Filmin yönetmen koltuğunda ABD'li Paul Thomas Anderson oturuyor. Film, 950'lerin çekici Londrasındaki moda dünyasında yaşanan olayları konu ediniyor.

"Pervane"

En iyi animasyon kategorisinde Oscar'a aday olan Nora Twomey'in bir diğer filmi olan "Pervane"; baskı ve savaş dönemi Afganistan'ında, haksız bir şekilde tutuklanan babasını aramaya koyulan 11 yaşındaki genç kız çocuğu, Parvana'nın hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

"Küçük kahramanlar"

Haftanın bir diğer animasyon filmi "Küçük kahramanlar", yeni taşındıkları evde bahçe cücelerinin yaşadığını keşfeden Chloe ile meraklı komşusu Liam'ın macerasını anlatıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS