hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti Milletvekili Serkan Bayram'ın hayatını anlatan "Buğday Tanesi" beyaz perdede

  Engelli bir birey olan AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'ın hayat hikayesi, "Buğday Tanesi" ismi ile beyaz perdeye aktarılıyor. Bayram, engelli bir çocuğun milletvekili olmasına uzanan hikayesini CNN TÜRK ekibinden Gökçe Tümer'e anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Engelli bir gencin milletvekili olma hikayesi film oldu. Tarladaki yangından Meclis sıralarına uzanan hikayenin asıl kahramanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram.

  Bayram, henüz milletvekili adayı iken 2015 yılında CNN TÜRK ekibinden Gökçe Tümer'e konuşmuştu. Bu röportajın üzerinden 7 yıl geçti. Serkan Bayram, İstanbul vekili olarak Meclis sıralarında yerini aldı. Aynı zamanda avukat olan Bayram, azmi ile dikkat çekti. Şimdi hayat hikayesi, "Buğday Tanesi" ismi ile beyaz perdeye aktarıldı.

  Bayram, ismi gibi neşeyle dünyaya gelmişti. İstanbul'da çalışan, yazın memleketi Erzincan'a giden bir ailenin çocuğuydu. Ancak henüz 1 yaşındayken minik bedene ağır bir yük eklendi. Tarlada yaşadığı yangın faciası ellerini ağır yaralamıştı. Ama Bayram, hayatı ellerinden bırakmadı. Engelleri teker teker aştı. Şimdi Meclis sıralarında bir avukat. İşte bu hikaye umut oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Serkan Bayram'ın hayatının anlatıldığı "Buğday Tanesi" filminde Bayram'ı Kutsi canlandırıyor. Film kadrosunda Kutsi'nin yanı sıra Erkan Bektaş ve Yeliz Akkaya gibi isimler de yer alıyor. Müziklerini Yıldıray Gürgen'in yaptığı film, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde izleyiciyle buluşacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow