hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sıfır ve ikinci el araçların fiyatları artacak mı?

  KAYNAKCNN TÜRK

  2023 yılında otomobil fiyatlarında hızlı bir artış yaşandı. Ardından alınan önlemlerle araç fiyatlarındaki artış geri çekildi. Peki, 2024 yılında araç fiyatları artacak mı? Uzmanlar bu konuda ne diyor? İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "FİYATLARDA DA BİR MİKTAR ARTIŞ GÖREBİLİRİZ"

  Fiyatları geri çekmek için çeşitli önlemler alınmıştı ve bu önemler işe yaradı. Otomobil fiyatlarında balon sönmeye başladı. Fiyatlar bir nebze geri çekildi. 2024 yılında otomobil fiyatlarının seyri ne olacak? CNN TÜRK'ün sorusunu yanıtlayan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkan Yardımcısı Anıl Şentürk, "Yeni yılla birlikte yeni yıl maliyetleri ve döviz kuruna istinaden sıfır otomobil fiyatlarının bir miktar arttığını görmekteyiz. İkinci el fiyatları, sıfır fiyatından referans alınarak belirlendiğinden önümüzdeki süreçte ikinci el otomobil fiyatlarında da bir miktar artış görebiliriz. Fiyat artışları olsa dahi Ticaret Bakanlığı'mızın sektöre dair attığı adımlar, arz-talep zincirinin tekrar kurulmuş olması ve piyasada beklenen genel daralma neticesinde fiyat artışları geçmiş yıllardaki gibi olağan dışı değil, kabul edilebilir oranda olacaktır" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sıfır ve ikinci el araçların fiyatları artacak mı

  "İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI HALEN CAZİP"

  Peki, uzmanlar ikinci el araçlar için ne diyor? Anıl Şentürk, "Şu an için piyasamızda devam eden durağan süreç ve kredi erişiminde yaşanan güçlükler gibi sebeplerle, ikinci el otomobil fiyatları halen sabit durumda. İkinci el otomobil fiyatlarının halen cazip olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow