Bağırsaklarının çevresinden 4 bebek büyüklüğünde tümör çıktı

Bağırsaklarının çevresinden 4 bebek büyüklüğünde tümör çıktı

Romanya'da yaşayan Lavinia Muntean, babası vefat edince üzüntüden 50 kilo verdi. Fakat karnı hala şiş kalmaya devam etti. Yapılan kontrollerde bağırsaklarının çevresinde tam tamına 12 kilogramlık tümör tespit edildi. Romen kadın ameliyat için Türkiye'yi tercih etti. CNN TÜRK muhabiri Dilay Dilaver ve kameraman Mehmet Bulut'un özel haberi...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK'e konuşan Lavinia Muntean, "Babamı kaybetmiştim ve çok üzgündüm. Üzüntümden dolayı yeme düzenim bozuldu ve 50 kilo verdim. Tüm vücudum incelmişti fakat 9 aylık hamile bir kadın gibi karnım vardı ve rahatsızlık hissediyordum. Bunun babamın ölümüne çok üzüldüğüm için olduğunu düşündük" dedi. Fakat Lavinia'nın doktor ablası durumdan şüphelendi ve yapılan kontrollerde beklenmedik bir tümör ortaya çıktı. Romanya'da yaşayan 45 yaşındaki Lavinia Muntean, bağırsaklarının çevresinde 12 kiloluk bir tümör olduğunu öğrendi. Fakat Romanyalı doktorlar bu ameliyatı yapamayacağını söyleyince, Lavinia Türk doktorlarına güvendi ve şu anda eski sağlığına tekrar kavuştu.

Lavinia, dört bebek büyüklüğündeki tümörden kurtulmak için tercihini Türk doktorlardan kullandı. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hakan Yanar, "Çok büyük ve riskli bir ameliyattı ama kendisine de izah ettik. Çıkartılamayabilme riski de vardı çünkü bu kitlenin ama girdiğimiz ameliyatta başarılı bir şekilde bu kitle çıkartıldı" açıklamasını yaptı.