hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "İmkansız" denileni başardı: 6,5 yıl sonra ayağa kalktı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Başına isabet eden kaya nedeniyle yatağa bağımlı olan Rizeli dağcı, doktorların "İmkansız" dediğini başardı. 6,5 yıl sonra ayağa kalktı. Şimdi az da olsa konuşuyor ve adım atabiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rizeli endüstriyel dağcı Mehmet Şahin, Erzurum'un İspir ilçesinde, 3 Ocak 2013'te bir grup arkadaşıyla baraj inşaatı için yamaçta kaya temizliğine başladı. Bu sırada zirveden kopan kaya parçası Şahin'in başına isabet etti. Kaskı parçalanan ve yamaçta asılı kalan dağcı, 2,5 saat sonra kurtarılarak Erzurum Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçiren ve 4,5 ay yoğun bakım ünitesinde uyutulan Şahin, konuşma ve yürüme yetisini kaybetti. Doktorların bir daha ayağa kalkmasının zor olacağını söylediği dağcı, geçirdiği bir dizi ameliyatlar ve uygulanan fizik tedavi süreçleri sonunda 6,5 yıl aradan sonra yeniden ayağa kalktı. Trabzon'da Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde destek alarak ilk adımlarını atan ve konuşmaya başlayan Şahin, yeniden dağlara döneceği günü bekliyor.

  İmkansız denileni başardı: 6,5 yıl sonra ayağa kalktı

  "Dağlar benim evim"

  Talihsiz bir kaza geçirdiğini anlatan Mehmet Şahin, "Yamaç temizliği yaparken düşen kaya başıma çarptı. Ben kendimden geçtim, arkadaşlarım kurtardı. Uzun süredir hastanelerdeyim. Ama artık ayağa kalkabiliyor, konuşabiliyorum. Dağları çok özledim. Yeniden tırmanmayı hayal ettiğim dağlar benim evim. Eskiden çıktığım Kaçkar Dağları'na yine yürüyerek çıkmak istiyorum. Bekleyin beni dağlar, geliyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İmkansız denileni başardı: 6,5 yıl sonra ayağa kalktı

  "İmkansızı başardı"

  Doktorların oğlunun bir daha yürümesinin çok zor olduğunu söylediğini hatırlatan Yaşar Şahin de (60) "Doktorlar 'Oğlunuzun yürümesi imkansız, yatalak olarak kalacak' dediler. Ama o günden bugüne şükürler olsun oğlum yürümeye ve konuşmaya başladı. Tam net olmasa da derdini anlatıyor. Oğlum imkansızı başardı. Daha iyi olacak" diye konuştu.

  İmkansız denileni başardı: 6,5 yıl sonra ayağa kalktı

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow