Meme ameliyatları nasıl uygulanır?

Video: Meme ameliyatları nasıl uygulanır?
<a class="in-news-link" href="/estetik" target="_blank" title="Estetik haberleri">Estetik</a> Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı <a class="in-news-link" href="/op-dr-hasan-findik" target="_blank" title="Op. Dr. Hasan Fındık haberleri">Op. Dr. Hasan Fındık</a>, meme ameliyatları hakkında bilgiler verdi.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık, meme ameliyatları hakkında bilgiler verdi.

Op. Dr. Hasan Fındık'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

"Kadınların bir kısmı memelerinin küçük olmasından yakınırken bir diğer kısmı büyüklüğünden dolayı, bazıları ise memelerinin sarkık olması nedeniyle mutsuz bir ruh hali içerisindeler. Bu bağlamda kadın yaşamında mutluluk, özgüven ve dolayısı ile başarı gibi temel konularda meme görünümlerinin bu kadar belirleyici olmasını ve ruhsal durumlarını bu kadar etkilemesini nasıl açıklayabiliriz?

İnsanlık tarihi boyunca diğer organlarımızdan farklı olarak meme dokusuna, gerek işlevsel gerekse sosyal olarak çok sayıda anlam yüklenmistir. Mitolojide, meme bolluk ve bereketi temsil etmiştir. Meme dokusu bebek emzirme nedeniyle temel besin kaynağı olmasının yanında kutsal görülen anneliğin de simgesi olmuş, anne sevgisi ve şefkat duygusuyla birlikte anılmıstır. Tüm bunlardan farklı olarak nipple-areola kompleksinin (meme ucu ve bunun çevresindeki koyu renkli dairesel alan) erojen bir doku olması nedeniyle cazibe, erotizm ve cinselliği de çağrıştırır. Bir diğer özelliği ise vücudun ön yüzünde meme dışında belirgin bir hat oluşturan başka bir bölge olmamasından dolayı, doğrudan bakışları üzerine çekmesi, ayrıca omuz, kalça ve basen genişliği arasındaki farkları yumuşatarak geçişi sağlaması sonucunda vücudun estetik görünümüne katkıda bulunmasıdır. Amerika'da yapilan bir çalişmada iş kadınlarının sahip oldukları meme boyutlarının, erkek iş arkadaşları tarafından profesyonel olarak değerlendirilip değerlendirilmemelerini doğrudan etkilediği savunulmustur. Tüm bunlar, haklı olarak kadınların bilinç altında dahi olsa memelerini neden bu kadar önemsediklerini açıklar."

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS