Soğuk havalarda kalbe dikkat

Video: Soğuk havalarda kalbe dikkat
Kışla ilgili önemli bir <a class="in-news-link" href="/saglik" target="_blank" title="sağlık haberleri">sağlık</a> uyarısı var. Soğuk havalar <a class="in-news-link" href="/kalp" target="_blank" title="kalp haberleri">kalp</a> krizi riskini artırıyor. Kalp ve damar cerrahisi uzmanı Prof. Dr. <a class="in-news-link" href="/bingur-sonmez" target="_blank" title="Bingür Sönmez haberleri">Bingür Sönmez</a>, "Kalbin yaz ve <a class="in-news-link" href="/kis" target="_blank" title="kış haberleri">kış</a> ayarı var" diyor.

Kışla ilgili önemli bir sağlık uyarısı var. Soğuk havalar kalp krizi riskini artırıyor. Kalp ve damar cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, "Kalbin yaz ve kış ayarı var" diyor.

Soğuk havalarda, kış aylarına özgü hastalıklar kadar, kalp sağlığı da önemli. Çünkü hem bu hastalıklar hem de soğuk hava kalbi yoruyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez'e göre, "Kalbin yaz ve kış ayarı var." Sönmez'e göre, ani mevsim değişikliklerinde en riskli grup kalp hastaları. Kalp krizi riski soğukla birlikte artıyor. Sönmez, kalp hastalarının yaz ayı başlangıcında olduğu gibi soğuk havalar başlamadan önce de doktorlarına gitmesi gerektiğinin altını çiziyor.  

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS