Son Dakika Haberi! Çocuklardaki alerjide umut ışığı | Video

Video: Son Dakika Haberi! Çocuklardaki alerjide umut ışığı | Video

Alerjik problemler yaşayanlara müjde... Özellikle çocuklardaki alerjinin çözümü aslında öyle çok da uzakta değil. Çocuklar kendi kanlarıyla tedavi edilebiliyor. Melis Özcan ve Faruk Solmaz, detayları Çocuk Sağlığı Uzmanı Uzman Dr. İhsan Başpınar ve GETAT Uzmanı Uzman Dr. Hatice Yoldaş'la konuştu.

Dertleri büyüktü, çareleri yoktu. Özellikle çocuklu ailelerin şikayeti çoktu. Mevsim geçişini yaşadığımız şu günlerde, özellikle çocuklarda astım, alerji, romatizmal hastalıklar artışta. Bu hastalıkların tedavisinde ise son yıllarda giderek kullanımı yaygınlaşan bir yöntem bulunuyor. Bu yöntemin adı kendi kanıyla tedavi yöntemi. 

Tedavi hakkında CNN TÜRK'e konuşan Uzman Dr. İhsan Başpınar, "Avrupa'da 300 yıldır bilinen bir yöntemdir. Son 50 yılda geliştirilerek başarıyla uygulanmaktadır. Astım, alerji, egzema atompik dermatik, alerjik ürütiker, saman nezlesi gibi hastalıklarda oldukça faydalıdır. Buradaki amaç bağışıklık sistemini uyararak hastalıkların sıklığını azaltmaktır. Yöntem basit. Hastadan alınan kana serum ve saf su katılıyor. Hastaya yeniden enjekte ediliyor. Yaklaşık olarak 21 küre kadar yapılabiliyor. 5 kür ile 21 kür arasında değişmekte. Etkisi de üçüncü haftadan sonra başlamaktadır" dedi.

Tedavinin başarı oranına gelince, alerjiyi ve besin duyarlılığını yüzde doksanlara varan başarı oranıyla iyileştiriyor.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS