hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni araştırma: Kahve ömrü uzatıyor

  Yeni bir araştırmaya göre uzun yaşamanın sırrı, kahvede. Günde 3 fincanı geçmemek kaydıyla kahve içenlerin, içmeyenlere göre yüzde 29 daha düşük ölüm riskine sahip olduğu ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KAHVE İÇENİN ÖLÜM RİSKİ İÇMEYENE GÖRE YÜZDE 29 DAHA DÜŞÜK

  Kahve yıllardır tartışılan bir konu. Kimi diyor zararlı kim ediyor faydalı. Ancak yapılan son araştırmaya göre faydası oldukça fazla gibi. Çünkü ömrü yüzde 29 artırdığı ortaya çıktı. 

  İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Başak Oğuz İnan, "Kahve zihinsel ve fiziksel performansımızı artırıyor. Yağ yakımını hızlandırıyor. Odaklanmamızı, konsantrasyonumuzu arttırıyor. İçindeki bazı maddeler antioksidan içerdiği için vücutta zararla etkiler bırakan bazı maddelerinde etkilerinden temizlenmesine katkıda bulunuyor. Tip 2 diyabete karşı koruma sağladığına dair çalışmalar var. Alzheimer, parkinson, demans gibi hastalıklara karşı koruyucu olduğunu gösteren çalışmalar var. Ve aynı zamanda hayatı uzattığına dair çalışmalar da mevcut" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "GÜNDE EN FAZLA 3 FİNCAN KAHVE TÜKETİLMELİ"

  Kahvenin faydaları fazla olmakla birlikte uzmanlar uyarmayı da ihmal etmiyor. Günde en fazla 3 fincan kahve tüketilmeli diyor. Sağlık sorunları olanlara da dikkat çekiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow