TBF yabancı oyuncu sayısını 6'dan 5'e indirdi

  1. Spor
  2. Basketbol
Video: TBF yabancı oyuncu sayısını 6'dan 5'e indirdi
<a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> Basketbol Federasyonu (TBF) Basketbol Süper Ligi'ndeki yabancı sayısında değişikliğe gitti. Yabancı oyuncu sayısı 6'dan 5'e indirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Basketbol Süper Ligi'ndeki yabancı sayısında değişikliğe gitti. Yabancı oyuncu sayısı 6'dan 5'e indirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) yapılan açıklamada, geçen sezon uygulanan 6 yabancı oyuncu sayısının, 2018-2019 sezonu ile 5'e indirilmesine karar verildiği bildirildi. Yabancı oyuncu sayısı ile ilgili karar gelecek sezondan itibaren geçerli olacak ve iki yıl boyunca bu şekilde uygulanacak.

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türk oyuncuların daha fazla süre almalarını istedikleri için bu yönde bir kararın alındığını kaydetti.

Türk oyuncuların takımlarında daha çok oynama fırsatı bulmalarının çok önemli olduğunu anlatan Türkoğlu, "Basketbolumuzun gelişmesi için her türlü kararlı adımı attık ve atmaya da devam edeceğiz. Bizleri her zaman gururlandıran milli takımımızın gücüne güç katmak hepimizin sorumluluğudur." ifadelerini kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS