hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hakeme saldırıda Adli Tıp raporu hazır

  Hakem Halil Umut Meler'in darp edilmesine ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu tamamlandı. İddianameye de giren raporda; Meler'in yaralanmasının, "basit tıbbi müdahale ile giderebilecek ölçüde hafif olmadığı, kemik kırığına neden olduğu" belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçı sonrasında hakem Halil Umut Meler'in darp edilmesine ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu açılan davanın iddianamesine girdi.

  Raporda, Meler'in elmacık ve göz çevresindeki kemiklerde ve omurganın boyun içinde kalan sağ bölümündeki yumuşak dokuda hassasiyet tespit edildiği kaydedildi. Ayrıca gerçekleştirilen saldırı sonucu Meler'in sağ dizinde sıyrık ve ödem hassasiyetinin oluştuğu belirtilen rapora göre, söz konusu yaralanmalarda yaşamı tehlikeye sokacak bir durum bulunmuyor.

  Hakeme saldırıda Adli Tıp raporu hazır

  Ancak raporda; oluşan yaraların basit tıbbi bir müdahaleyle giderilemeyecek ölçüde olduğu kaydedildi. Bu kapsamda da saldırı sonucu hakem Meler'in elmacık kemiğinde kırık meydana geldiği, bu kırığın da yaşam fonksiyonlarını orta derecede etkilediğinin tespit edildiği bildirildi.

  Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçının sonunda yaşananlara ilişkin bu görüntüler gündeme oturmuş, ardından aralarında eski Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın bulunduğu 4 şüpheli hakkında iddianame düzenlenmişti.

  İddianamede, Koca hakkında üç ayrı suçlamadan 13 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Diğer tutuklu 2 şüpheli Kenan Çelikkaya ve Şahin Yunus Şahin hakkında ise 11 yıla, diğer şüpheli O.E.C ile ilgili ise 2,5 yıla kadar hapis cezası istendi. Davanın ilk duruşması 9 Ocak 2024'te görülecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow