TFF binasına saldıranlar gözaltına alındı

TFF binasına saldıranlar gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) binasına düzenlenen saldırıyla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Riva'daki binasına helikopterle gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşanan silahlı saldırıyla ilgili binada ve çevrede incelemelerde bulundu. Bakan Soylu'ya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de eşlik etti. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada olayı gerçekleştiren şüphelilerin yakalandığını duyurdu.

"5 ADET İSABET VAR BİNAYA"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Gençlik Spor Bakanımız ve Futbol Federasyonu Başkanımızla görüşünce İstanbul Valimiz, Emniyet Müdürümüzle buraya intikal ettik. Yakın bir yerden 11 el atış olduğu değerlendiriyoruz. Boş kovanda 11 adet var. Ve 5 adet de isabet var binaya. İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz, İstanbul Valimiz de buradalar. Bu olayın zanlılarını, kendilerine teşekkür ediyorum hemen kısa bir süre içerisinde yakalanıyor. Şu anda C.U ve O.G emniyet güçlerimizin, polisimiz dikkatli çalışması hemen alındı. İkisi de beni milletim bağışlasın ama zil zurna sarhoş. Yaklaşık derenin hemen kenarında 250 metre karşıda bir evde muhkimler. Yani ikamet adresi de orası. Olaydan hemen önce tesadüfi bir polis memurumuz da burada selfie çekiyor. Yani kendisiyle ilgili bir selfie çekerken orada görüntüler elimizde. Bunlar herhalde hem alkol alıyorlar hem denize giriyorlar. O esnada bu atışı gerçekleştiriyorlar Ama şunu ifade etmem lazım. Başkanımızı ve tüm yönetim kurulu üyelerini Allah muhafaza etmiş. Çünkü ben atılan kurşunların isabetlerini de gördüm. Hallerinden sarhoş oldukları belli olmasa çok profesyonel bir atış olarak değerlendirilebilir. Allah korusun hem Sayın Başkanın makam odasının hemen makam koltuğunun üzerine hem de yönetim kurulu toplantısının orada da çok kritik bir hizada. Cenab-ı Allah muhafaza etmiş, korumuş sayın başkanım. Geçmiş olsun. İstanbul emniyetimize de teşekkür ediyoruz. Hemen müdahale ettiler. Sonucu elde ettiler. Olay tüm yönleriyle soruşturulacak arkasında ne vardır ne yoktur. Hepsine bakılacaktır. Acaba başka bir şey söz konusu değil mi. Bizim işimiz bu. Kafada bir tek soru kalmayıncaya kadar bu konudaki soruşturmayı derinleştireceğiz" dedi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: BİZ SPORU DOSTLUK, BARIŞ VE KARDEŞLİK OLARAK GÖRÜYORUZ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de olayla ilgili, “Bu menfur saldırıyı çok kısa bir sürede hemen yakalamaları son derece önemli. Lig başlayalı 4 hafta oldu. Ama maalesef bir fanatizm bir twitter problemi daha şimdiden başladı. Ben buradan bütün futbol kulübü başkanlarımıza bütün teknik direktörlerimize bütün seyircilerimize istirham ediyorum, ne olur her yenilginin altında her maç kaybında her beraberlikte hakemleri, federasyonu suçlamayın. Önce insan olduğumuzu hatırlayalım. İnsan olduğumuzu hatırlamazsak daha çok böyle şeyler gelir. Çok böyle şeyler yaşanır. Biz sporu dostluk, barış ve kardeşlik olarak görüyoruz. Bu şekilde davranalım. Bu da herkese bir ders olsun. Herkes bundan kendine bir pay çıkarsın. Hem bütün yönetim kurulu üyelerimiz hem de ben son derece üzgünüz. Tam yönetim kurulu toplantısı yaptığımız anda böyle bir olayın olması hepimizi çok derinden üzdü. Allah hiçbir sıkıntı yaratmadan bizi sizin karşınıza çıkarttı Allah'a çok şükür." diye konuştu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

TFF: Türk adaletinin olayın sorumlularına hak ettikleri cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), gerçekleştirilen silahlı saldırı sonrasında açıklama yaptı. TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, "Saldırı sonucunda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmaması en büyük tesellimizdir. Güvenlik güçlerimiz başlattıkları operasyonla çok kısa sürede saldırının faillerini yakalamayı başarmıştır. Türk adaletinin de olayın sorumlularına hak ettikleri cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur" denildi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde: "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak toplantı halinde iken Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerimizdeki yönetim binamıza kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırı sonucunda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmaması en büyük tesellimizdir. Güvenlik güçlerimiz başlattıkları operasyonla çok kısa sürede saldırının faillerini yakalamayı başarmıştır. Türk adaletinin de olayın sorumlularına hak ettikleri cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur. Göreve geldiği ilk günden bu yana Türk futbolunun tüm paydaşlarıyla dostluk ve birliktelik içerisinde olması gerektiğini birçok kez dile getirmiş Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, bu hain saldırının bizi Türk futbolunu bulunduğu çizgiden daha ileriye taşımak için çalışmaktan alıkoyamayacağını belirtmek isteriz.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Türkiye Futbol Federasyonu olarak; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, telefonla arayarak üzüntülerini ve desteklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, bizzat Türkiye Futbol Federasyonu'na gelerek incelemelerde bulunan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer Aktaş'a, saldırının ardından Riva'ya gelerek bizi yalnız bırakmayan tüm kulüp başkanlarımız ve devlet yetkililerimiz ile saldırının ardından geçmiş olsun dileklerinde bulunan kulüplerimiz, futbolcularımız, futbol insanlarımız, tüm futbolseverler ve Türk halkına teşekkür ederiz."

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow