Yarım asırlık futbolcu

Video: Yarım asırlık futbolcu
Japonya İkinci Ligi'nde forma giyen bir <a class="in-news-link" href="/futbolcu" target="_blank" title="futbolcu haberleri">futbolcu</a> kulübüyle sözleşme yeniledi. Tabii <a class="in-news-link" href="/haber" target="_blank" title="haber haberleri">haber</a> bu değil. Haber futbolcunun önümüzdeki ay 51 yaşına girecek olması.

Japonya İkinci Ligi'nde forma giyen bir futbolcu kulübüyle sözleşme yeniledi. Tabii haber bu değil. Haber futbolcunun önümüzdeki ay 51 yaşına girecek olması.

Kazuyoshi Miura. Japonya İkinci Lig takımı Yokohoma FC'de oynuyor. Onu haber yapansa yaşı. Miura 50 yaşında, önümüzdeki ay da 51'e girecek ve kulübüyle sözleşme yeniledi.

Kulübünden 30 yıl daha büyük

Miura'nrın oynadığı Yokohoma FC Kulübü 1998'de kuruldu. Yani Japon futbolcu kulübünden 30 yıl daha büyük. Bu sözleşmeyle Miura, Brezilya'nın Santos takımında 1986'da başlayan kariyerindeki 33'üncü sezonuna girerek kendi rekorunu geliştirecek. Daha önce İtalyan Genoa ve Hırvat Dinamo Zagreb formaları da giyen Miura 2005'ten bu yana Yokohama FC'de oynuyor.

89 kez milli takım forması da giyen Miura, Japonya'nın birinci ligi olan J-League'de attığı 136 golle, bu ligde en çok gol atan altıncı oyuncu unvanına da sahip. Japonya'dan Brezilya'ya giden Miura, 1986'da 19 yaşındayken ilk profesyonel karşılaşmasına çıktı. Miura 1993'te kurulan Japon J. League'in ilk sezonunda Gary Lineker ve Zico gibi yıldızları geçip, gol kralı oldu ve en değerli oyuncu seçildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS