hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Michael Jordan'dan yeni rekor

  NBA'in efsane ismi Michael Jordan, basketbolu bırakalı yıllar olsa da gündemden düşmüyor. Jordan yine bir rekor kırdı. 6 ayakkabısı tam 8 milyon dolara satıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1998'DE GİYDİĞİ 6 AYAKKABI 8 MİLYON DOLARA SATILDI

  Her müzayedede yeni bir rekora imza atıyor. Basketbolun efsane ismi Michael Jordan'ın 1998 NBA finallerinde giydiği 6 ayakkabı açık artırmayla satıldı. Satışı ingiltere merkezli müzayede evi Sotheby's gerçekleştirdi. Ayakkabılar tam 8 milyon dolara alıcı buldu. Bu tutar, maçta giyilen bir spor ayakkabısı için ödenen en yüksek ücret oldu. Michael Jordan'a ait spor eşyaları sıralamasında ise en pahalı ikinci eşya olarak kayıtlara geçti.

  Michael Jordandan yeni rekor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sotheby's'in yöneticilerinden Brahm Wachter yaptığı açıklamada, "Bugünkü rekor, onun tüm zamanların en iyisi olduğunu gösteriyor. Açık artırma tarihinde eşi benzeri olmayan bir dönüm noktası ve spor ayakkabıları için bir daha böyle bir rekor kırılmayacak" dedi.

  Michael Jordan'ın 1998 NBA finallerinde giydiği forma, yine eylül 2022'de Sotheby's'te satılmıştı. Forma 10.1 milyon dolara satılırken bu tutar, bir spor eşyası ödenen en yüksek ücret oldu.

  60 yaşındaki Michael Jordan'ın servetinin 3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow