hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  100 milyon liralık bekçi! | Video

  İş insanı Sezgin Baran Korkmaz'a yönelik yapılan 132 milyon dolarlık kara para operasyonunda yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Zanlıların bekçi olarak çalışan bir kişinin üzerine 100 milyon liralık şirketi devrettikleri belirlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MASAK, Gelirler İdaresi ve İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri... Aylar süren bir çalışmanın ardından Türkiye'nin en büyük kara para operasyonunu gerçekleştirdi.

  İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonda, iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ve SBK Holding'e yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. 19 zanlının 10'u gözaltına alındı. Aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 9 zanlının aranmasına devam ediliyor. Zanlılar, kara para aklanması için Türkiye'de zarar eden şirketleri aldıkları ve bu şirketleri de güvendikleri eş, dost ve hemşerileri olan kişilerin üzerine yaptıkları tespit edildi.

  O kişilerden biri olan ve binada bekçilik yapan Ziyaettin Bartık'ın da üzerine. 2018 yılında Lüksemburg merkezli 100 milyon liralık şirketi satış yapmış gibi gösterdikleri belirlendi. Yapılan incelemelerde, yine Ziyaettin Bartık üzerine Beşiktaş Bebek'te 7 milyon liralık bir villayı alıp sattıkları tespit edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zanlıların kullandığı Üsküdar'daki bir yalının şöminesinde de yakılmış cep telefonları bulundu. O cep telefonları da siber şubesi ekipleri tarafından incelemeye alındı. 132 milyon dolarlık kara paranın aklanması soruşturması sürüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow