12 bin sağlık personeli alımı ne zaman yapılacak, şartları neler? Sağlık Bakanlığı hangi branşlarda sağlık personeli alacak? KPSS kılavuzu yayınlandı mı? | Video

Video: 12 bin sağlık personeli alımı ne zaman yapılacak, şartları neler? Sağlık Bakanlığı hangi branşlarda sağlık personeli alacak? KPSS kılavuzu yayınlandı mı? | Video

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 14 branşta 12 bin sağlık personeli alınacağını duyurmasının ardından detaylar araştırılmaya başladı. Peki, 12 bin sağlık personeli alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı hangi branşlarda sağlık personeli alacak? KPSS kılavuzu yayınlandı mı?

Bakan Koca'nın son attığı tweet ile 12 bin sağlık personeli alımına dair detaylar belli olmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 12 bin sağlık personeli alınacak açıklamasından sonra gözler ÖSYM'nin açıklayacağı KPSS kılavuzuna çevrildi. 2020 yılında yeni açılan hastanelere yapılacak olan sağlık personeli atamasında KPSS puanı tercih işlemlerinde önem arz edecek. Peki, hangi branşlarda sağlık personeli alımı yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 12 bin sağlık personeli alımı ile ilgili yaptığı açıklama;

Bakanlığımız; 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır.

"Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

7.000'i Hemşire, 1.700'ü Ebe ve 2.864'ü Sağlık Teknikeri/ Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal çalışmacı, Biyolog, Çocuk gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı terapisti, Dil ve Konuşma terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığı'na teslim edildi.

Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel müdürlüğü ve ÖSYM internet sitesi adreslerinden takip edilebilir.

Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun."

12 bin sağlık personeli alımı hangi branşlarda olacak?

Hemşire 7 bin kişi

Ebe 1700

Sağlık teknikeri 2.864

Psikolog

Sosyal çalışmacı

Biyolog, Çocuk gelişimcisi

Diyetisyen, Fizyoterapist

İş ve Uğraşı terapisti

Dil ve Konuşma terapisti

Perfüzyonist ve Sağlık fizikçisi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS