hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  15 Temmuz gazisi sağlıkçılar sınırda görev yapıyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  15 Temmuz girişimi sırasında yaralanan 2 sağlık görevlisi, şimdi gönüllü olarak Suriye sınırında. Tedavileri aylar süren 15 Temmuz gazisi sağlıkçılar, göğüslerinde devlet övünç madalyalarıyla, Mehmetçikle omuz omuza görev yapıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  15 TEMMUZ darbe girişimi sırasında silah ve şarapnel parçalarıyla yaralanıp gazi olan doktor Mehmet Celal Almaz ile sağlık görevlisi Abdulkadir Durmuş, gönüllü olarak Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alarak, Suriye sınırındaki Kilis'e geldi. Mehmetçikle omuz omuza görev yapan doktor Mehmet Celal Almaz, "FETÖ'nün teröristlerine karşı durduk, şimdi de PKK/PYD'li teröristlere karşı duran askerlerimiz için buradayız" dedi.

  Gazi sağlıkçılardan Abdülkadir Durmuş ise Fırat Kalkanı Harekatı'nda da görev aldığını anlattı. Askerlerin gözünün arkada kalmamasını isteyen Durmuş, "15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı önünde sivil araçlarla gelen FETÖ'cü askerlerin açtığı ateşle yaralandım. Sonra gazilik unvanı verildi ama ben zaten görevimi yapmıştım. Kendi görev aldığım Ankara'daki kurumda yerimde duramadım. Operasyon başladığı günden beri bir an önce bu bölgeye gelmek istedim. Diğer arkadaşlarımız, zaten görevlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Güvenlik güçlerimizin yaralarını sarmak için yüzlerce gönüllü arkadaşımızla beraber burada hazır bekliyoruz" şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow