15 Temmuz Şehitler Köprüsü cezaları için ombudsmana başvurdular

Video: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü cezaları için ombudsmana başvurdular

Yasaklı olduklarını bilmeden, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçtikleri için büyük para cezaları kesilen hafif ticari araç sahipleri çare arıyor. Son olarak Kamu Denetçiliği Kurumu'nun kapısını çaldılar. CNN TÜRK Muhabiri Cansel Kiraz ve kameraman Caner Emre Kınacı, sürücülere mikrofon uzattı.

1 Ocak 2019’dan itibaren 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçebilecek araçlarla ilgili yeni bir düzenleme yapıldı. Ruhsatında 1. sınıf kamyonet olarak görülen araçların geçişi yasaklandı. Ancak birçok sürücünün bu durumdan haberi yoktu. Her geçişte, bin 132 lira ceza kesildi. Birkaç ay sonra 20 bin liradan 80 bin liraya kadar ceza tebligatları geldi.

Sürücüler cezaların iptal olması için Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurdu. Başvuru sonrası basın açıklaması yaptılar ve cezaların kaldırılmasını istediler. Aralarında aracını sattıktan sonra ceza geldiğini öğrenen de vardı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen servis araçlarına da benzer şekilde büyük cezalar kesilmiş, yürütülen kampanyalar sonrasında geçen aralık ayında çıkarılan yasa ile af getirilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS