17-25 Aralık tapeleri tartışması

Video: 17-25 Aralık tapeleri tartışması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in 17-25 Aralık’la ilgili tapeler için Amerika’dan "montaj değil" raporu alması eleştirilerin odağında. Raporu veren bilirkişinin FETÖ ile ilişkili olduğu ortaya atılmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bu iddiaya tepki gösterdi. Konu mecliste de tartışıldı.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in aldığı "tapeler montaj değil" raporunun FETÖ ilişkili bir bilirkişi tarafından verildiğini böyle anlatmıştı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında 17-25 Aralık döneminde geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinin FETÖcüler tarafından sonradan üretilip ve servis edildiği belirlenmişti.

Avukat Celal Çelik, bu tapeleri Kılıçdaroğlu'na açılan davada delil sununca hakkında FETÖ suçlamasıyla dava açılmıştı. Bu nedenle tapeleri Amerikalı bilirkişiye inceleterek sonucu kendi davasına sundu. Selvi, Çelik’in özellikle bu bilirkişiyi seçtiği görüşünü dile getirdi.


Ancak CHP, incelemenin ABD’de en bilinen ve en güvenilen kuruluşa yaptırıldığını iddia etti. FETÖ bağlantısı için zorlama yorumunu yaptı. MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay da ses incelemesinin bu yolla yaptırılamayacağı görüşünde.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS