3 Büyükşehirde maske zorunluluğu | Video

Video: 3 Büyükşehirde maske zorunluluğu | Video

İstanbul, Ankara ve Bursa'ya maske takma zorunluluğu getirildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkan herkesin açık alanlarda ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takmasının zorunlu olduğunu duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun İstanbul, Ankara ve Bursa'ya maske zorunluluğu getirilmesini önerdiğini açıklamıştı. Bu öneri hemen dikkate alındı. İstanbul, Ankara ve Bursa'ya maske takma şartı getirildiği duyuruldu.

Türkiye'de koronavirüs vakalarının artmasıyla yeni önlemlerin alınması gündeme gemişti. İstanbul Valiliği, riske karşı maske tedbiri aldı. İstanbul Valisi, sokağa çıkan herkesin açık alanlarda ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takmasının zorunlu olduğunu duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, "Kamu kurumları ve özel sektör iş yerlerinin kapalı alanları ile toplu ulaşım araçlarında maske takılması zorunluluğu kararlarımıza ilaveten, ilimizde sokağa çıkan her vatandaşın açık alanlarda da ağız ve burunu kapatacak şekilde, usulüne uygun maske takmasının zorunlu olması kararı alınmıştır" denildi.

Ayrıca açıklamada, uygulamanın eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanacağı belirtildi. Tedbirlere uymayanlaraysa idari para cezası verilmesi ve aykırılığın durumuna göre adli işlemlerin yapılması kararlaştırıldı.

Öte yandan Ankara ve Bursa için de aynı karar alındı. Bundan böyle İstanbul, Ankara ve Bursa'da dışarı çıkarken maske takmak zorunlu hale getirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS