hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Abdülkadir Selvi'den Fırat Kalkanı Harekatı'yla ilgili bomba iddia: Irak'ta da olacak

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CNN TÜRK Ana Haber'de Nevşin Mengü'ye konuk olan Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'den Suriye'de yürütülmekte olan Fırat Kalkanı Harekatı'yla ilgili çok önemli bir iddia geldi. Selvi, terör örgütüne karşı Irak'ta da Fırat Kalkanı Harekatı'nın yapılacağını belirterek, bu konuda tarih de verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, CNN TÜRK canlı yayınında "Mart ya da nisan ayında mevsim şartlarının izin verdiği tarihlerde Suriye'deki Fırat Kalkanı Operasyonu'na benzer Irak'ta da terör örgütüne yönelik bir takım müdahaleler görebiliriz." dedi.

  AK Partili Mehmet Ali Şahin referandum tarihini açıkladı

  Nevşin Mengü'nün bu konuda detay istemesi üzerine Selvi, "Doğrusu bu konuda çok sınırlı bilgilerle hareket ediyoruz. Çok fazla da bu konuyu açmak istemiyorum. Ama önleyici terör kapsamında, terörü sınırlarımız ötesinde durdurmak, içerde de ayrıca PKK'nın canlı bombalı araçları hazırladığı, 'içimizdeki Kandilcikler' dediğimiz yerlere yapılan operasyonlar da kış şartlarında devam ediyor. İçeride örgüte yönelik operasyonlar sürecek, dieğer taraftan da sınır ötesinde bir takım faaliyetlerin yürütüldüğü belli oluyor." cevabını verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow