Abdullah Gül ile ilgili son dakika açıklaması

Abdullah Gül ile ilgili son dakika açıklaması

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ofisi, bir köşe yazarının gazetesindeki bugünkü yazısında, referandum sonrası, Gül'ün CHP Milletvekili Deniz Baykal ile arasında gizli görüşme gerçekleştiği yönündeki iddialarını yalanladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İddiayla ilgili 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'ne ait Twitter hesabından bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:
"Bugün bir medya organında 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Gül ile ilgili olarak yayınlanan "gizli görüşme" haberleri kötü niyetli ve maksatlıdır. Bu ve benzeri yalan haberler son dönemde organize gruplar tarafından bilinçli olarak üretilmektedir. Kamuoyunun dikkatine saygılarımızla sunarız."

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün düzenlediği basın toplantısında, Gül'ün Saadet'in başına gelebileceği iddialarının sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

Mustafa Elitaş, Abdullah Gül sorusuna yanıt verdi

''Gül ile her zaman görüşüyoruz "

Biz bugüne kadar Ak Parti içerisinde bulunan ve politikalarına destek veren arkadaşların gördükleri bu yanlışlardan dolayı ciddi olarak bu işi düzeltecek bir tavra girmelerini temenni ediyoruz. Bizim kapımız herkese açık. Biz bizimle beraber bu sahada bizim üslubumuzla, kavga etmeden, dik durarak, ülke meselelerinin çözümünde bize destek verirlerse elbette memnun eder. Bu arkadaşlarımızla her zaman görüşmeye hazırız da görüşüyoruz da. Türkiye siyasetinde bugüne kadar verimli çalışmalar yapan bütün arkadaşlarımızı gerek AK Parti'nin içerisinde bulunan gerek diğer partilerde bulunan arkadaşları aramızda görmekten memnuniyet duyarız. Bugün Türkiye'de arayış içerisinde bulunan herkese kapımızı açık tuttuğumuzu ifade ediyoruz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Abdullah Gül: Allah bu asil millete yardım etsin

Başa geçme konusu...

Bu bizim tabanımızın, genel kongremizin vereceği bir kararla olur. Sayın Abdullah Gül görevi devraldığımda arayıp tebrik etmişti, kendisine iadeyi ziyarette bulunamadım bugüne kadar. İlerleyen günlerde ziyaret etmeyi düşünüyorum."