Açık görüş, avukat görüşmesi 15 Mayıs'a kadar yok

Video: Açık görüş, avukat görüşmesi 15 Mayıs'a kadar yok

İlk olarak 13 Mart'ta alınan cezaevlerindeki virüs önlemleri 3. kez uzatıldı. Buna göre, cezaevlerindeki avukat ziyareti dahil tüm görüşler, cezaevleri arası nakiller 15 Mayıs'a kadar ertelendi.

Adalet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs nedeniyle daha önce cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri kapsamında 15 Mayıs'a kadar uzattı.

Adalet Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler ertelendi. Yine, hükümlülerin dışarıyla temasını sağlayan, cezaevi dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis gibi iş yurdu faaliyetleri de erteleme kapsamında. Açık Ceza İnfaz Kurumları'ndaki hükümlülerin özel izin hakları, birden fazla koğuşla birlikte yapılan faaliyetler, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan başka kuruma yapılan nakiller 15 Mayıs'a kadar ertelendi.

Ayrıca, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımının, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe ve ana okuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulamasının ertelenmesine ilişkin süreler de aynı tarihe kadar uzatıldı.

Tutuklu ve hükümlü yakınlarının ziyaretleri, zorunlu durumlarda başsavcılık kararıyla yapabilecek.
Avukatlar zorunlu durumlarda maske ve eldiven tedbirleri alarak kapalı görüş yapabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS