Aile Bakanı kadınlarla Anıtkabir'deydi

Aile Bakanı kadınlarla Anıtkabir'deydi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 88'inci yıl dönümünde beraberindeki kadınlarla Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve siyasiler de mesajlar paylaştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 88'inci yıl dönümünde kadınlarla Anıtkabir'i ziyaret etti. Yanık, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "88 yıl önce seçme ve seçilme hakkına kavuşan Türk kadını, tarihimizde olduğu gibi bugün de destanlar yazmaya devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de "Tüm dünyada haklarından yoksun kadınların insanca koşullara kavuşması için çalışmaya devam ediyoruz" vurgusu yaptı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise, Dünya Kadın Hakları Günü vesilesiyle bir basın toplantısı düzenledi. Nazlıaka, ''Birçok gelişmiş ülkeden önce kazandığımız bu hak ile eşit yurttaş olma statüsü kazanıldı'' ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu: Arabuluculukta dünyada marka haline geldik

Bakan Çavuşoğlu: Arabuluculukta dünyada marka haline geldik