hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti seçim beyannamesini açıklıyor: 8 madde

  KAYNAKCNN TÜRK

  AK Parti, salı günü seçim beyannamesini açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek programla, AK Parti'nin 31 Mart'ta seçmenden hangi vaatlerle oy isteyeceği netleşmiş olacak. 8 başlıktan oluşması beklenen beyannameye dair detaylar haberimizde...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sadece altyapı ve üstyapı projeleri değil, sosyal çalışmalara da yer verilecek. Yeşil alanların artırılmasına, kadınlara, yaşlılara dönük vaatler sunulacak.

  AK Parti 31 Mart yerel seçimleri için hazırladığı beyannamesini yeni konferans salonunda seçmene sunmaya hazırlanıyor. 8 başlıktan oluşan beyannamede ilk bölümde AK Parti'nin yerel yönetim vizyonu anlatılacak. Onu katılımcılık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik takip edecek. Beyannamede dirençli şehirler, Türkiye Yüzyılı'nda şehir ve çevre, toplumsal refah öncelikli şehir ekonomileri, duyarlı ve kapsayıcı sosyal belediyecilik, kültür üreten şehirler ve hizmet ve eser belediyeciliği kısımları olacak.

  AFETLERE HAZIRLIK VE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNE ÇIKARILACAK

  Dirençli şehirler başlığı altında şehirleri afetlere hazır hale getirmek için alınabilecek tedbirler ve kentsel dönüşümün önemi vurgulanacak. Şehir ve çevre ilişkileri bağlamında ise sağlıklı, yaşanabilir, çevre dostu şehirler için atılacak adımlar anlatılacak. Kişi başı yeşil alan miktarının OECD ortalaması olan 17 metrekarenin üzerine çıkarılması hedefi ortaya konulacak. Kent tarımının iklim ve toprak yapısına uygun bitkilerle geliştirilmesi ve şehir bostanlarının kurulması başlıkları metinde yer alacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÇOCUKLAR İÇİN HAYATA HAZIRLIK ATÖLYELERİ KURULACAK

  Beyannamede başı boş sokak hayvanları sorununun çözümü için adım atılacağı işaret edilecek. Öte yandan sosyal projelerin de vaatlerin arasında olması bekleniyor. Çocuklar için hayata hazırlık atölyeleri ve bilim merkezleri kurulması, kadınlar için girişimciler akademileri tesis edilmesi gibi dikkat çekici başlıklar beyannamede olacak.

  EMEKLİLER VE YAŞLILAR İÇİN ÖZEL PROJELER YAPILACAK

  Yaşlıların sosyal yaşama katılımının güçlendirilmesi için de çeşitli uygulamalar beyannamede kendine yer bulacak. Belediyelerce verilecek emekli kartlar ile ulaşım, sağlık, alışveriş için belli oranlarda indirim sağlanması projesi AK Parti'nin beyannamesinde olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow