hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akşener ittifaka ‘Hayır’ dedi! Seçim mesajına tepkiler ne oldu?

  Meral Akşener’in "Yerelde ittifak olmasın, herkes ayrı ayrı seçime girsin mesajları" karşılık buldu mu? Yorumlar ne? Partilerden yorum var mı? Detaylar CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür şu ifadelerle aktardı;

  Uzun süredir o açıklama merak ediliyordu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Büyük Taarruz'un yıl dönümünde Afyonkarahisar'dan verdi mesajlarını. Hem geçtiğimiz dönem seçimin muhasebesini yaptı hem de yerel seçimlere yönelik önemli mesajlar verdi.

  Akşener, altılı masanın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecini hatırlattı ve isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını eleştirdi.

  Meral Akşener, "Nefislerimizi kör odalara hapsettik ama ne yazık ki nefsin esiri olanlarla uğraştık. Önce şahsım diyenlerle koltuğundan başka bir şey düşünmeyenlerle uğraştık" dedi.

  Akşener yine isim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Millet İttifakı'nı cumhurbaşkanı adayı olmalarını en doğru karar olacağını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Ancak paçalarından aşağıya çektiler" diyerek yine isim vermeden CHP'yi eleştirdi ve "Ancak ateşten gömleği giydiremedim. Sizler kadar milletimiz kadar yürekli olmayanlar için sizlerden özür diliyorum" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

  Ayrıca Akşener tüm siyasi partilere seçimlere ayrı ayrı girme çağrısı da yaptı."Yerel özellikler talepler karşılığında iş birliği de olabilir" ifadelerini de kullandı.

  CHP yönetimi Akşener'in o açıklamalarına karşın sessizliğini koruyor ancak CHP eski milletvekili Gürsel Tekin bugün "Akşener'in CHP'ye yönelik konuşması beni çok şaşırttı" dedi.

  Tekin, CHP'nin Akşener'i de İYİ Parti'yi de tartıştırmadığını söyledi ve "CHP'nin hedef tahtasına oturulması insafsızca eleştirilerdir" ifadelerini kullandı.

  İYİ Parti'den de dikkat çeken bir açıklama vardı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta katıldığı bir televizyon programında "Elbette CHP'ye ağır bir fatura kesilecek. Bundan daha doğal ne olabilir? Kazanacak seçimi kaybettik" ifadelerini kullandı.

  Aytun Çıray'da sosyal medya hesabından Akşener için, "Sadece Kemal Bey'i CHP'yi değil, herkesi suçladı" dedi ve "Boş babalanmalara, tehditlere milletin karnı tok. Aynı ırmakta iki kez yıkanılmaz" ifadelerini kullandı.

  Akşener'in "Yerel seçimlere herkes kendi adayıyla girsin. Tek başına girsin" çıkışına ise siyasi partilerden tam anlamıyla net bir cevap gelmedi. Şu an için siyasi partiler sessizliğini koruyor denilebilir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow