hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İçişleri Bakanı Ala: "Kesin olarak PKK"

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyı PKK'nın yaptığını söyledi. Ala, "Bölücü terör örgütü Ordu ve Giresun'da Karadeniz'e açılma faaliyetlerinde bulunmaktadır. Çok ciddi bir operasyonel faaliyet yürütülmektedir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İçişleri Bakanı Ala, gazetecilere saldırı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  Konvoyun korumasını sağlamak üzere görevlendirilmiş ve öncülüğünü yapan jandarma aracımıza terörist unsurlarca ateş açılmıştır. Ateş sonucu aracı kullanan jandarma er başından yaralanmıştır. 2 astsubay da hafif yaralanmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüm. Durumu değerlendirdik.

  Büyük bir üzüntü duyduk

  Kendisi gayet iyi. Büyük bir üzüntü duyduğumuzu bildirdik. Büyük bir metanetle karşıladılar. Biz bu seyahatin en güvenli şekilde geçmesi için orada tabii bazı unsurlar var, tedbirler alınmıştı. Kendisini daha güvenli araçlarla istediği yere götüreceğiz. Emniyet müdürümüz de oradaydı. Biz de yine o bölgeye hem seyahatte kullanılmak üzere hem de diğer konularda kullanılması maksadıyla helikopter de gönderdik.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'Bölücü terör örgütü karadeniz'e açılmak istiyor'

  Bölücü terör örgütü Ordu ve Giresun'da Karadeniz'e açılma faaliyetlerinde bulunmaktadır. Çok ciddi bir operasyonel faaliyet yürütülmektedir. Bu işi gerçekleştiren alçaklar o bölgede takip edilerek gereken yapılacaktır. Bütün devletimize, milletimize büyük geçmiş olsun diyorum. Sayın Kılıçdaroğlu'na bu olay karşısındaki tutumundan ötürü teşekkür ediyorum.

  Operasyon yapılıyor

  Kendisi de açıklama yaptı. Programına istediği gibi devam edecek. Orada zaten güvenlik unsurlarımız vardı. Operasyon yapılıyor. Bu haince saldırı bütün ülkemize yapılmıştır, teröristlerin cezalandırılması için bütün faaliyetler başlamıştır.

  'Bütün ülkemize yapılmıştır'

  Sayın Genel Başkanın konvoyuna yapılmıştır. Teröristin amacı ne olursa, an amuhalefet partimizin genel başkanına yöneliktir. Biz bunu hepimize yapılmış olarak görüyoruz. Bu ülkenin ana muhalef partisinin genel başkanı bir yerden bir yere seyahat ederken konvoyundaki öncü aracına saldırılıyor. Büyük geçmiş olsun. Biz de bundan sonrası için gerekli tedbirleri alarak devam ediyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow